vivo, “Bu Tasarım Bir Yerden Tanıdık Geliyor” Dedirten Yeni Akıllı Saatini Duyurdu: Karşınızda Watch GT

Çinli teknoloji devi vivo, düzenlediği bir etkinlikte yeni akıllı saati “Watch GT“yi duyurdu. Markanın ilk dikdörtgen çerçeveli akıllı saat modeli olarak karşımıza çıkan ürün, Apple Watch’a benzerliği ile dikkat çekiyor. Peki vivo’nun yeni akıllı saati, tüketicilere neler vadediyor?

1.85 inç boyutunda kavisli bir ekrana sahip olan vivo Watch GT, alüminyum alaşımdan üretilen bir çerçeveye ev sahipliği yapıyor. Saatin iç kısmında ise kalp atış hızı ve SpO2 gibi sağlık özelliklerinin çalışmasını sağlayan bir dizi sensör yer alıyor. 33 gram ağırlığındaki akıllı saat, 20 mm’lik kayışlarla uyumlu olacak şekilde dizayn edildi.

Karşınızda vivo Watch GT

vivo Watch GT, yapay zekâ ile desteklenen BlueOS arayüzü ile çalışıyor. Akıllı not alma özelliğini destekleyen akıllı saat, aldığınız notları akıllı telefonunuz ile senkron edebiliyor. Ayrıca bu akıllı saat, önemli hatırlatıcıları okuyabiliyor ve kadran üzerinde gösterebiliyor. İşlemcisi açıklanmayan akıllı saatte 505 mAh kapasiteli bir batarya bulunduğunu, bu bataryanın 21 güne kadar kullanım süresi sunduğunu söyleyelim. e-SIM desteğine de sahip olan saat, bu özellik etkinken 3 güne kadar kullanım imkânı sunuyor.

14 Haziran tarihinde önce Çin pazarı için satışa sunulacak akıllı saatin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ancak vivo Watch GT’nin 110 dolar karşılığında satın alınabileceği bilgisini verelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir