Singapur Hava Yolları, türbülanslı uçuşta yaralananlara 10 bin dolar tazminat teklif etti

Singapur Hava Yolları, ani ve şiddetli türbülansın yaşandığı uçuşta hafif yaralanmalar yaşayan yolculara 10 bin dolar tazminat ödemeyi teklif etti.

Şirket, 20 Mayıs’ta Londra’dan Singapur’a giden SQ321 sefer sayılı uçuşta bulunan yolculara tazminat teklifleri gönderdiğini açıkladı.

Myanmar üzerinde giden uçak, o sırada 5 saniyeden kısa bir sürede 54 metre birden düştü.

Kabusa dönen uçuş

Türbülansta 73 yaşındaki bir İngiliz vatandaşı hayatını kaybetti; kalp krizi geçirdiği tahmin ediliyor.

Boeing 777-300ER tipi uçak acil iniş yapmak üzere Bangkok’a yönlendirildi. Uçakta bulunan 211 yolcu ve 18 mürettebattan 104 kişi yaralandı.

10 bin dolar tazminat teklifi

Hava yolu şirketi, pazartesi günü hafif yaralananlara 10 bin ABD Doları tutarında tazminat teklifinde bulundu. Daha ciddi yaralanmalar için söz konusu yolcularla daha yüksek ödemeler konusunda görüşmeler yapılacak.

Ciddi yaralanmalarda fiyat artacak

The Guardian’ın aktardığına göre, söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Olaydan daha ciddi şekilde yaralananlar için, kendilerini iyi ve hazır hissettiklerinde, her birinin özel koşullarını karşılayacak bir tazminat teklifini görüşmeye davet ettik.

Ciddi yaralanmalar geçirdiği, uzun süreli tıbbi bakıma ihtiyaç duyduğu ve mali yardım talep ettiği tıbbi olarak değerlendirilen yolculara, acil ihtiyaçlarını karşılamak için 25 bin ABD doları tutarında ön ödeme teklif edilir.

Para iadesi de yapacaklar

Singapur Hava Yolları ayrıca, yaralanmamış olanlar da dahil olmak üzere uçuştaki tüm yolculara para iadesi yapacak.

Yolculara, Avrupa Birliği ya da Birleşik Krallık’ın düzenlemeleri kapsamında hak sahibi oldukları gecikmeler için tazminat teklif edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir