iOS 18 ile iCloud Arayüzü Tamamen Yenileniyor

Apple, iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia sistemlerinde Ayarlar uygulamasında bulunan Apple Hesabı’nın iCloud bölümünde de yenilemeye gidiyor. Şirket Apple Kimliği’ni Apple Hesabı olarak yenilerken iCloud’un yeniden tasarlanan arayüzü de aynı işlevleri daha anlaşılır hale getirecek. Örneğiin, iCloud’a Kaydedildi özelliği, depolama alanının nasıl kullanıldığı daha netleşecek.

‌iCloud‌’a kaydedilenler, ‌iCloud‌ Kullanan Uygulamaların yerine geçiyor ve bir bakışta daha fazla bilgi sağlıyor. Bir uygulama için sadece iCloud’un açık olup olmadığını listelemek yerine mesajların ne kadar depolama alanı kapladığını, kaç notun depolandığını, bulut depolama hizmetinde kaç fotoğraf bulunduğunu ve daha fazlasını görebileceksiniz.

Her bölüme dokunulduğunda, çoğu daha önce mevcut olan depolama yönetimine yönelik ek ayrıntılar ve araçlar sunuluyor. Ana arayüz artık dosya türüne göre ‌iCloud‌ depolama alanının çoğunluğunun nereye gittiğini göstermese de Depolama çubuğuna dokunulduğunda, en fazla depolama alanını kullanan uygulamaların tam dökümü ve listesi karşınıza çıkarılıyor.

‌iCloud‌+ abonesi olursanız, Apple’ın Apple News+ için kullandığı simgeye benzeyen yeni bir “Abone Sürümü” simgesi yer alıyor. ‌iCloud‌+ özellikleri ‌iCloud‌+ bölümü aracılığıyla listelenebiliyor ve yönetilebiliyor.

Son olarak, etkin olmayan yedeklemelerin silinmesi, yeni bir ‌iCloud‌+ planına yükseltme ve daha fazlasının yanı sıra ‌iCloud‌ yedeklemelerine daha hızlı erişim gibi şeyler öneren daha belirgin bir “Sizin İçin Önerilenler” öneri arayüzü de arayüze eklenmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir